Konferencja w Orlando

W dniach 16 do 19 lutego 2009 Rektor Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu profesor Zdzisław Wąsik brał udział w Amerykańskiej Konferencji d/s Dyscyplin Akademickich (American Conference for Academic Disciplines, UCF Orlando Feb. 16 – 19 , 2009), organizowanej na regionalnym kampusie południowym Uniwersytetu Centralnej Florydy w Orlando przez IJAS (International Journal of Arts and Sciences) czasopismo Centralnego Uniwersytetu Stanowego Connecticut poświęcone sztuce i nauce, zajmujące się promowaniu współczesnych badań prowadzonych na uniwersytetach w świecie.

Profesor Zdzisław Wąsik miał tam sposobność przedstawić w sekcji badań interdyscyplinarnych swój referat pt.: The Existence Modes of Language and the Division of Investigative Domains in Academic Disciplines [Sposoby istnienia języka a podział dziedzin badawczych w dyscyplinach akademickich], który został wyróżniony w postaci wygrawerowanej tabliczki z napisem Nagroda za Najlepszy Referat Konferencyjny (Orlando 2009)“Best Conference Paper Award (Orlando 2009)”. Do południa, między 11:40 a 11:55 – komunikat o wyróżnieniu najlepszych referatów odczytał Henry Greene z Centralnego Uniwersytetu Connecticut, a następnie nagrodzonym wręczył tabliczki z wyróżnieniem Dean L. Hubbard, Prezydent Północno-Wschodniego Uniwersytetu Missouri. Z kolei po południu odbyła się prezentacja multimedialna w/w pracy w sekcji od 14:40 do 15:15.